сряда, 23 февруари 2011 г.

Ароматерапевтичната вана - здраве, релакс и вдъхновение!

Можем ли да си направим в домашни условия спа - терапия, която да ни помогне да се отърсим от напрегнатото ежедневие и да "заредим батериите"?
Разбира се, че можем и това съвсем не изисква да пропътувате километри, за да отидете на "Спа" с минерален извор. Необходими са само свободно време, поне 2,3 часа, вана, етерични масла по избор и желание за релакс.

снимка-goruna.blogspot.com
Този, който веднъж е опитал ароматните вани с етерични масла, той никога няма да забрави удивителното чувство на радост, обновление и блаженство, което е изпитал.
Необходимо е да се спазят някой изисквания, за да може ритуала да донесе истински желаната наслада.
Преди ароматната вана е нужно да си вземете хигиенен душ като внимателно трябва да отстраните всички следи от замърсявания и миещи средства.

Температурата на водата трябва да бъде топла 37-38 градуса, не гореща, тъй като изпотяването, което ще настъпи ще предотврати проникването на етеричните масла през кожата.
За да се избегне изпарението на лечебните ароматни пари, поставете етеричното масло след като сте напълнили ваната, като разбъркате внимателно. Получава се един филм на повърхноста на водата, който полепва по кожата при влизане във ваната.
Вана трябва да се приема 2,5-3 часа след хранене.
Първата процедура не трябва да надвишава повече от 10-15 минути, като всяка следваща се увеличава докато се достигнат 35 минути, които са максимума за ароматната вана.
Не се препоръчва след приемането на вана да ставате рязко от водата, станете внимателно и се подсушете леко с мека хавлиена кърпа.
И накрая след ваната останете да си отдъхнете още 30 минути, като може да изпиете релаксиращ чай.
За да засилите ефекта от ароматната вана особено ако имате суха кожа, може да втриете в кожата аромакомпозиция след подсушаването и.
И така денят започва!
Приглушете светлината, запалете чаени свещи, по възможност не ароматизирани за да се насладите на аромата от етеричното масло, пуснете си нежна релаксираща музика.
Подходящи са етеричните масла от лавандула, бял бор, хвойна, мащерка, мента според индивидуалнити нужди и харесване на аромат. Количеството е 1 капка за 20 литра вода. Което означава, че за вана от 150 литра ще са необходими 7, 8 капки етерично масло. За по добро разтваряне може да ги поставим в малко количество мед или мляко.
Поставете от едно или няколко етерични масла, като по-добър терапевтичен ефект се постига само от един вид етерично масло.
Затворете вратата на банята, за да не излизат ароматните пари.
Влезте бавно във водата за да може маслото да полепне по повърхноста на кожата.
Проникването се ускорява от въздействието на топлата вода.
Отпуснете се и прогонете всички мисли от главата си. Представете си как ароматните молекули проникват през кожата в подкожните клетки, кръвоносните и лимфните садове, попадат в нервната и мускулната тъкан, вътрешните органи и жлезите с вътрешна секреция. В организма започват биохимични реакции и се произвеждат импулси способстващи за повишаване на защитните сили и ускоряване на оздравителните процеси.
Осен това аромата се поема от обонянието, така, че достига до белите дробове, а от там и в кръвообръщението. Именно чрез обонянието ароматерапията ваздейсва толкова бързо.
След излизане от ваната нанесете аромакомпозиция "Релакс", "Джой", "Фемина", "Сеншуал". Подберете отново според нуждите.
Ароматните вани са се приемали за удоволствие и с лечебни цели още от древни времена. Още Хипократ, бащата на медицината е казал, че пътят към здравето е ежедневния прием на ароматни вани и масаж.
Съчетаването на ароматна вана, релаксираща музика и нежен масаж може да бъде едно от най-отпускащите и релаксиращи преживявания, на които човек може да се наслади, при това в домашни условия без това да струва много време и пари. Възползвайте се от всеки удобен момент за да превърнете това усещане в истински лечебен ритуал.
Успех!


http://ecomaatshop.com/

Няма коментари:

Публикуване на коментар